سود پرک جامد | بازار فروش عمده انواع سود ایرانی

سود پرک جامد از جمله مواد بسیار پر کاربرد در تمامی صنایع می باشد به همین منظور تولید کنندگان بسیاری در داخل کشور وجود دارد که این محصول را با کیفیت و همچنین قیمت بسیار مناسبی برای فروش عرضه می دارند. قیمت سود پرک تولیدی داخل کشور نسبت به موارد مشابه خود بسیار مناسب تر می باشد به همین منظور صنایعی که به این ماده پر خاصیت نیاز دارند ترجیح می دهند محصولات تولیدی داخل کشور را خریداری نمایند.

سود پرک جامد | بازار فروش عمده انواع سود ایرانی

سود پرک جامد چیست؟

سود پرک جامد چیست؟سود پرک به نام های دیگری نیز شناخته می شود که عبارتند از سود کاستیک پرک و یا هیدروکسید سدیم این سود پرک جامد در واقه به صورت ورقه های نارک سفید رنگ می باشند که دارای قدرت جذب رطوبت و همچنین حل شدن در آب را دارا می باشند. سود پرک جامد در واقع از تبخیر یک ماده به نام سود کاستیک مایع که خود این ماده نیز توسط فناوری ممبرانی تولید می گردد بدست آمده و مورد استفاده بسیاری از صنایع قرار می گیرد. همانطور که گفته شد به دلیل این که این ماده رطوبت را جذب می کنند به دلیل این که در زمانی که برای حمل و نقل به محل مورد نظر رطوبت هوا را جذب نکند باید در پوشش های بسیار مناسبی بسته بندی شوند. امروزه به دلیل نیاز به این ماده پر خاصیت در صنایع ای که در ادامه بیان خواهیم نمود مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

 1. سرامیک سازی
 2. تصفیه روغن
 3. تولید الکل
 4. چرم سازی
 5. دباغی
 6. پخت مربا
 7. تلخی گیری زیتون
 8. داروسازی
 9. صنایع بازیافت
 10. لوله بازکن
 11. شستشوی مخازن

مزایای استفاده از سود پرک جامد بجای استفاده از سود مایع

مزایای استفاده از سود پرک جامد بجای استفاده از سود مایع

سود پرک جامد نسبت به سود مایع حمل و نقل و جابجایی آسان تری دارند به صورتی که سود پرک جامد در کیسه های دو جداره بسته بندی می شود در حالی که می توان گفت سود مایع در بشکه های پلاستیکی مخصوصی نگهداری می شوند و همچنین برای حمل و نقل و جابجایی آن ها از تانکر های مخصوصی استفاده می کنند. همچنینن می توان گفت که سود پرک جامد درصد خلوص بیشتری نسبت به سود مایع می باشند. همچنین سود مایع بسیار قلیلیی است که با موادی مانند آلومینیوم، شیشه، روی، منیزیم و سایر موارد دیگر واکنش از خود نشان می دهد و همچنین ظروفی که برای نگهداری این ماده مورد استفاده قرار می گیرد باید کم ترین تماس با هوا را داشته باشند و همچنین زمانی که می خواهند این ظروف را خالی کنند باید از تهویه های که فشار هوا را تراز می کند لازم و همچنین امری ضروری است.

کاربرد های مختلف سود پرک جامد

کاربرد های مختلف سود پرک جامد

 • یکی از جمله مهم ترین و پر استفاده ترین کاربرد سود پرک جامد در صنایع کاغذ سازی می باشد که این ماده علاوه بر این که می تواند هزینه های تولید را کاهش بدهد موجب می شود کاغذ سفید و شفاف تر شود.
 • یکی دیگر از صنایع ای که سود جامد پرک در آن استفاده بسیار زیاد دارد صنایع پتروشیمی می باشد که در حفاری کردن چاه های نفت برای سولفور زدایی استفاده می شود.
 • سود پرک در صنایع غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که می توان به مواردی چون در تولید نوشابه و مواد لبنی اشاره داشت.
 • ماده بسیار مناسبی برای شستن میوه و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد.
 • همچنین از این ماده در صنایع آلومینیوم سازی برای تصفیه کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد.
 • از سود پرک در قالیشویی ها از سود پرک استفاده می کنند.
 • از سود پرک در تولید و ساخت صابون نیز به دلیل چربی زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل این که این ماده بسیار مفید و پر کاربرد می باشد و همانطور که در بالا اشاره شد در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، شرکت های تولید کننده زیادی در سرتاسر کشور برای تامین نیاز صنایع بع تولید سود پرک با کیفیت می پردازند.

ویژگی های انواع سود پرک صادراتی

ویژگی های انواع سود پرک صادراتیکارخانه های بسیاری در داخل کشور وجود دارد که توانسته اند با دانش کارشناسان و تجهیزات بروز سود پرک با کیفیتی را تولید نمایند که علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور به خارج کشور نیز صادر می نمایند از جمله شرکت های تولید کننده این ماده پر کاربرد می تواند به مواردی که در ادامه بیان خواهیم نمود اشاره کرد که عبارتند از:

 • سود پرک تبریز
 • سود پرک آرمان
 • سود پرک خراسان

شرکت های تولید کننده باید برای این که بتوانند محصولات خود را به خارج از کشور نیز صادر کنند و مححصولات تولیدی خود فروش جهانی داشته باشد باید محصولات خود را در بسته بندی بسیار مناسب قرار داهند به عنوان مثال شرکت های تولید کننده سود پرک محولات خود را در کیسه های دو جداره و لمینت دار از جنس پلی اتیلن بسته بندی می کنند که این ماده با رطوبت هوا واکنش نشان ندهد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: خانم محمدی
راه های ارتباطی:
موبایل: 09127429537
آدرس کانال: arad_chemi@

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما